Giro d'Italia 2014
De Italiaanse etappekoers begint op vrijdag 9 mei in Belfast en finisht op 1 juni in Trieste. De renners krijgen in deze editie vijf aankomsten bergop voorgeschoteld, waaronder op de voorlaatste dag een rit naar de Monte Zoncolan. Daarnaast belooft de zestiende etappe een van de letterlijke hoogvliegers te worden, met onderweg beklimmingen van de Passo Gavia en Passo dello Stelvio, met 2758 meter de hoogste etappe, en aankomst op Val Martello (2059 meter).
Tijdritten :
In de Giro 2014 staan er drie verschillende soorten tijdritten op het programma. De ronde begint met een ploegentijdrit in het Noord-Ierse Belfast, in etappe twaalf krijgen de renners een individuele chrono voorgeschoteld over 46 kilometer naar Barolo en twee dagen voor het einde staat er een klimtijdrit over 26,9 kilometer op het menu.
Totale afstand: 3449,9 kilometer.
EIndstand :
1 COL Nairo Quintana MOV 88h14'32"
2 COL Rigoberto Urán OPQ +2'58"
3 IT Fabio Aru AST +4'04"
4 FR Pierre Rolland EUC +5'46"
5 IT Domenico Pozzovivo ALM +6'32"
6 POL Rafal Majka TCS +7'04"
7 NL Wilco Kelderman BEL +11'00"
8 AUS Cadel Evans BMC +11'51"
9 CAN Ryder Hesjedal GRS +13'35"
10 KRO Robert Kišerlovski TFR +15'49"
Etappeschema Giro 2014
Etappe 1 – 9 mei: Belfast-Belfast (21,7 km, ploegentijdrit)
Uitslag :
1 AUS OGE 24'42"
2 BE OPQ +5"
3 USA BMC +7"
4 RUS TCS +23"
5 UK SKY +35"
6 KAZ AST +38"
7 IT CAN +53"
8 ES MOV +55"
9 NL GIA +56"
10 FR ALM +58"
Etappe 2 – 10 mei: Belfast-Belfast (218 km)
Uitslag :
1 DE Marcel Kittel GIA 5h13'12"
2 FR Nacer Bouhanni FDJ +0"
3 IT Giacomo Nizzolo TFR +0"
4 IT Elia Viviani CAN +0"
5 IT Roberto Ferrari LAM +0"
6 IT Manuel Belletti AND +0"
7 UK Ben Swift SKY +0"
8 AUS Michael Matthews OGE +0"
9 IT Davide Appollonio ALM +0"
10 USA Tyler Farrar GRS +0"
Etappe 3 – 11 mei Armagh-Dublin (187 km)
UItslag :
1 DE Marcel Kittel GIA 5h13'12"
2 FR Nacer Bouhanni FDJ +0"
3 IT Giacomo Nizzolo TFR +0"
4 IT Elia Viviani CAN +0"
5 IT Roberto Ferrari LAM +0"
6 IT Manuel Belletti AND +0"
7 UK Ben Swift SKY +0"
8 AUS Michael Matthews OGE +0"
9 IT Davide Appollonio ALM +0"
10 USA Tyler Farrar GRS +0"
12 mei: Rustdag. Vlucht van Ierland naar Italië
Etappe 4 – 13 mei: Giovinazzo – Bari (121 km)
Uitslag :
1 FR Nacer Bouhanni FDJ 2h22'06"
2 IT Giacomo Nizzolo TFR +0"
3 NL Tom Veelers GIA +0"
4 IT Roberto Ferrari LAM +0"
5 IT Elia Viviani CAN +0"
6 IT Matteo Montaguti ALM +0"
7 BE Kenny Dehaes LTB +0"
8 SLO Luka Mezgec GIA +0"
9 BE Bert De Backer GIA +0"
10 IT Francesco Chicchi NRI +0"
Etappe 5 – 14 mei: Taranto-Viggiano (200 km)
Uitslag :
1 IT Diego Ulissi LAM 5h12'39"
2 AUS Cadel Evans BMC +1"
3 COL Julián Arredondo TFR +1"
4 COL Rigoberto Urán OPQ +1"
5 POL Rafal Majka TCS +1"
6 AUS Michael Matthews OGE +1"
7 ES Joaquim Rodríguez KAT +1"
8 NL Wilco Kelderman BEL +1"
9 IT Domenico Pozzovivo ALM +1"
10 COL Nairo Quintana MOV +1"
Etappe 6 – 15 mei: Sassano-Montecassino (247 km)
1 AUS Michael Matthews OGE 6h37'01"
2 BE Tim Wellens LTB +0"
3 AUS Cadel Evans BMC +0"
4 IT Matteo Rabottini NRI +0"
5 IT Ivan Santaromita OGE +13"
6 CH Steve Morabito BMC +23"
7 NL Wilco Kelderman BEL +49"
8 IT Mauro Finetto NRI +49"
9 IT Diego Ulissi LAM +49"
10 COL Fabio Duarte COL +49"
Etappe 7 – 16 mei: Frosinone-Foligno (214 km)
1 FR Nacer Bouhanni FDJ 5h16'05"
2 IT Giacomo Nizzolo TFR +0"
3 SLO Luka Mezgec GIA +0"
4 AUS Michael Matthews OGE +0"
5 IT Roberto Ferrari LAM +0"
6 USA Tyler Farrar GRS +0"
7 IT Enrico Battaglin BAR +0"
8 NL Boy van Poppel TFR +0"
9 RUS Ivan Rovnyi TCS +0"
10 IT Elia Viviani CAN +0"
Beklimming :
Valico di Somma Nuova
Etappe 8 – 17 mei: Foligno-Montecopiolo (174 km)
Uitslag :
1 IT Diego Ulissi LAM 4h47'47"
2 KRO Robert Kišerlovski TFR +0"
3 NL Wilco Kelderman BEL +6"
4 COL Nairo Quintana MOV +6"
5 AUS Cadel Evans BMC +8"
6 COL Rigoberto Urán OPQ +8"
7 IT Domenico Pozzovivo ALM +8"
8 POL Rafal Majka TCS +14"
9 IT Fabio Aru AST +17"
10 CAN Ryder Hesjedal GRS +20"
Beklimming :
Monte Carpegna
Etappe 9 – 18 mei: Lugo-Sestola (174 km)
UItslag :
1 NL Pieter Weening OGE 4h25'51"
2 IT Davide Malacarne EUC +0"
3 IT Domenico Pozzovivo ALM +42"
4 IT Diego Ulissi LAM +1'08"
5 COL Rigoberto Urán OPQ +1'08"
6 NL Wilco Kelderman BEL +1'08"
7 AUS Cadel Evans BMC +1'08"
8 IT Dario Cataldo SKY +1'08"
9 POL Rafal Majka TCS +1'08"
10 COL Fabio Duarte COL +1'08"
19 mei: Rustdag in Modena
Etappe 10 – 20 mei Modena-Salsomaggiore Terme (184 km)
Uitslag :
1 FR Nacer Bouhanni FDJ 4h01'13"
2 IT Giacomo Nizzolo TFR +0"
3 AUS Michael Matthews OGE +0"
4 IT Roberto Ferrari LAM +0"
5 IT Enrico Battaglin BAR +0"
6 RUS Vladimir Goesev KAT +0"
7 NL Albert Timmer GIA +0"
8 UK Ben Swift SKY +0"
9 AUS Cadel Evans BMC +0"
10 IT Mauro Finetto NRI +0"
Etappe 11 – 21 mei: Correggio-Savona (249 km)
Uitslag :
1 AUS Michael Rogers TCS 5h48'07"
2 DE Simon Geschke GIA +10"
3 IT Enrico Battaglin BAR +10"
4 NL Wilco Kelderman BEL +10"
5 IT Gianluca Brambilla OPQ +10"
6 IT Moreno Moser CAN +10"
7 CAN Ryder Hesjedal GRS +10"
8 IT Matteo Rabottini NRI +10"
9 COL Fabio Duarte COL +10"
10 FR Alexis Vuillermoz ALM +10"
Beklimmingen :
Naso di Gatto
Passo Cento Croci
Etappe 12 – 22 mei: Barbaresco-Barolo (tijdrit, 46,4 km)
Uitslag :
1 COL Rigoberto Urán OPQ 57'34"
2 IT Diego Ulissi LAM +1'17"
3 AUS Cadel Evans BMC +1'34"
4 POL Rafal Majka TCS +1'39"
5 IT Gianluca Brambilla OPQ +1'53"
6 NL Wout Poels OPQ +2'00"
7 NL Wilco Kelderman BEL +2'03"
8 BE Thomas De Gendt OPQ +2'07"
9 IT Domenico Pozzovivo ALM +2'09"
10 DE Patrick Gretsch ALM +2'12"
Etappe 13 – 23 mei: Fossano-Rivarolo (158 km)
Uitslag:
1 IT Marco Canola BAR 3u37'31"
2 VEN Jackson Rodríguez AND +0"
3 FR Angelo Tulik EUC +0"
4 FR Nacer Bouhanni FDJ +0"
5 IT Giacomo Nizzolo TFR +0"
6 IT Elia Viviani CAN +0"
7 SLO Luka Mezgec GIA +0"
8 UK Ben Swift SKY +0"
9 USA Tyler Farrar GRS +0"
10 SLO Borut Božic AST +0"
Etappe 14 – 24 mei: Agliè-Oropa (162 km)
Uitslag :
1 IT Enrico Battaglin BAR 4h34'41"
2 IT Dario Cataldo SKY +0"
3 COL Jarlinson Pantano COL +7"
4 SLO Jan Polanc LAM +17"
5 IRL Nicolas Roche TCS +22"
6 NL Albert Timmer GIA +26"
7 IT Emanuele Sella AND +28"
8 IT Mattia Cattaneo LAM +33"
9 BE Tim Wellens LTB +39"
10 IT Ivan Santaromita OGE +54"
Beklimmingen :
Alpe di Noveis
Monte Oropa
Valico di Collesino
Etappe 15 – 25 mei: Valdengo- Plan di Montecampione (217 km)
Uitslag :
1 IT Fabio Aru AST 5h33'05"
2 COL Fabio Duarte COL +21"
3 COL Nairo Quintana MOV +23"
4 FR Pierre Rolland EUC +23"
5 COL Rigoberto Urán OPQ +42"
6 POL Rafal Majka TCS +57"
7 IT Franco Pellizotti AND +1'08"
8 ES Daniel Moreno KAT +1'08"
9 CAN Ryder Hesjedal GRS +1'13"
10 AUS Cadel Evans BMC +1'13"
Beklimming :
Plan di Montecampione
26 mei: Rustdag in Pontedilegno
Etappe 16 – 27 mei: Pontedilegno-Val Martello (139 km)
Uitslag :
1 COL Nairo Quintana MOV 4h42'35"
2 CAN Ryder Hesjedal GRS +8"
3 FR Pierre Rolland EUC +1'13"
4 NL Wilco Kelderman BEL +3'32"
5 IT Domenico Pozzovivo ALM +3'37"
6 IT Fabio Aru AST +3'40"
7 POL Rafal Majka TCS +4'08"
8 COL Sebastián Henao SKY +4'11"
9 COL Rigoberto Urán OPQ +4'11"
10 AUS Cadel Evans BMC +4'48"
Beklimmingen :
Monte Martello
Passo Gavia
Passo dello Stelvio
Etappe 17 – 28 mei: Sarnonico-Vittorio Veneto (204 km)
Uitslag :
1 IT Stefano Pirazzi BAR 4h38'11"
2 BE Tim Wellens LTB +0"
3 AUS Jay McCarthy TCS +0"
4 BE Thomas De Gendt OPQ +0"
5 IT Matteo Montaguti ALM +0"
6 FIN Jussi Veikkanen FDJ +28"
7 DK Simon Geschke GIA +28"
8 IT Fabio Felline TFR +28"
9 IT Marco Canola BAR +28"
10 BE Serge Pauwels OPQ +28"
Etappe 18 – 29 mei: Belluno – Rif. Panarotta (171 km)
Uitslag :
1 COL Julián Arredondo TFR 4h49'51"
2 COL Fabio Duarte COL +17"
3 IRL Philip Deignan SKY +37"
4 IT Franco Pellizotti AND +1'20"
5 IT Edoardo Zardini BAR +1'24"
6 BE Thomas De Gendt OPQ +1'38"
7 IT Ivan Basso CAN +1'43"
8 IT Dario Cataldo SKY +1'59"
9 IT Fabio Aru AST +2'43"
10 COL Nairo Quintana MOV +2'46"
Beklimmingen :
Passo del Redebus
Passo San Pellegrino
Rifugio Panarotta
Etappe 19 – 30 mei: Bassano-Monte Grappa (26,8 km, klimtijdrit)
Uitslag :
1 COL Nairo Quintana MOV 1h05'37"
2 IT Fabio Aru AST +17"
3 COL Rigoberto Urán OPQ +1'26"
4 FR Pierre Rolland EUC +1'57"
5 IT Domenico Pozzovivo ALM +2'24"
6 IT Franco Pellizotti AND +3'22"
7 POL Rafal Majka TCS +3'28"
8 COL Sebastián Henao SKY +3'48"
9 BE Tim Wellens LTB +4'00"
10 IT Dario Cataldo SKY +4'10"
Beklimming :
Monte Grappa
Etappe 20 – 31 mei: Maniago-Monte Zoncolan (167 km)
Uitslag :
1 AUS Michael Rogers TCS 4h41'55"
2 IT Franco Pellizotti AND +38"
3 IT Francesco Bongiorno BAR +49"
4 IRL Nicolas Roche TCS +1'35"
5 USA Brent Bookwalter BMC +1'37"
6 COL Robinson Chalapud COL +1'46"
7 AUT Georg Preidler GIA +1'52"
8 BE Maxime Monfort LTB +2'12"
9 IT Dario Cataldo SKY +2'24"
10 DE Simon Geschke GIA +2'37"
Beklimmingen :
Passo del Pura
Monte Zoncolan
Etappe 21 – 1 juni: Gemona-Trieste(169 km)
Uitslag :
1 SLO Luka Mezgec GIA 4h23'58"
2 IT Giacomo Nizzolo TFR +0"
3 USA Tyler Farrar GRS +0"
4 FR Nacer Bouhanni FDJ +0"
5 IT Roberto Ferrari LAM +0"
6 COL Leonardo Duque COL +0"
7 IT Luca Paolini KAT +0"
8 BE Tosh Van der Sande LTB +0"
9 SLO Borut Božic AST +0"
10 BE Iljo Keisse OPQ +0"
Locatie: Italië (Verken routes in de buurt van Italië.)